Ajankohtaista

4.3.2024Kirjoita Meteli70 -lehteenLue lisää »15.4.2024Ammattiosaston kevätkokousLue lisää »5.4.2024Teollisuusliitto julistaa uusia poliittisia lakkojaLue lisää »20.3.2024Uusin Meteli70-lehti on ilmestynytLue lisää »8.3.2024Muutosneuvottelut päättyivät PitäjänmäelläLue lisää »7.3.2024Nuorten Kevätmiitti 6.-7.4.2024Lue lisää »

Kävijälaskuri

Käyntejä kotisivuilla:582159 kpl

ABB Oy Moottorit ja generaattorit Helsinki, työntekijöiden luottamusmiehet 2023-2024

Pääluottamusmies Harri Rusanen - harri.rusanen(ät)fi.abb.com
Varapääluottamusmies Marko Murros - marko.p.murrosATgmail.com

Alueluottamusmiehet:

Induktiokoneet (kustannuspaikat PIT 460, 490, 590, 680, 700)

Luottamusmies Tapani Sojakka - ?
Varaluottamusmies Jani-Petteri Vuorio - jani.vuorio(ät)fi.abb.com

Tahtipuoli(alakerta) ja Koestamot(kustannuspaikat PTT 350, PXT 100, 200, PXO000)

Luottamusmies Minna Kaski - minna.kaski(ät)fi.abb.com
Varaluottamusmies Helena Turunen: - helena.turunen(ät)fi.abb.com

Komponentitehdas + Logistiikka (kustannuspaikat PKV 100, 400, 500 ja PST100)

Luottamusmies

Santeri Ruotsalainen - santeri.ruotsalainen(ät)outlook.com

Varaluottamusmies

Otto Korpi - otto.korpiATwindowslive.com

PKV200, PKV300

Luottamusmies

Pasi Nuutinen - pasi.nuutinenÄTlive.com

Varaluottamusmies

Marja Sundman - marja.sundmanATfi.abb.com

PTT210, PTT310, PIT610

Luottamusmies

Marko Murros - marko.p.murrosATgmail.com

Varaluottamusmies

Sami Mäkinen - sami.maekinenATgmail.com

ABB Oy Drives Helsinki, luottamusmiehet

Pääluottamusmies 

Timo Hokkanen - timo.hokkanen(ät)fi.abb.com

Varapääluottamusmies

Esa Nevala - esa.nevala(ät)fi.abb.com

Alueluottamusmiehet:

MultiDrive ja CD (kustannuspaikat EIP000, EIP600, EIP400, EIP300, EJQ000, EIP900, EIP935, EIP980, EIP990)

Luottamusmies  Reijo Malassu reijo.malassu(ät)fi.abb.com
Varaluottamusmies Jari-Pekka Korhonen jari-pekka.korhonen(ät)fi.abb.com

Drives Products, large (kustannuspaikat EPA200)

Luottamusmies Esa Nevala

esa.nevala(ät)fi.abb.com

Varaluottamusmies

Santeri Penttinen

santeripenttinen26ÄTgmail.com

System Modules ja Drives Service Vintage (kustannuspaikat EIP200, EIP275, EIP211, ESS500, ESS700, ESS800)

Luottamusmies Bunthy Kong bunthy.kongÄTfi.abb.com
Varaluottamusmies Alessandro Prezioso alessandro.preziosoÄTfi.abb.com

Drives Products: CPL, CCC (Kustannuspaikat EPC300, EPC200)

Luottamusmies Markku Männistö markku.mannistoÄTfi.abb.com
Varaluottamusmies Matti Juutilainen matti-juutilainenÄToutlook.com

ABB Oy Marine Helsinki & Hamina, luottamusmiehet

Pääluottamusmies Jyrki Nieminen jyrki.nieminen(ÄT)fi.abb.com
Varapääluottamusmies Jarmo Mäkinen jarmo.t.makinen(ÄT)fi.abb.com

Takaisin