Ajankohtaista

2.12.2021TSV- ja vara-TSV-vaalit käyty Etelä-Suomen yksiköissä 30.11.!Lue lisää »9.11.2021Työsuojeluvaltuutetun (ja varojen) ehdokasasettelu menossa, vaalit tulossa!Lue lisää »13.10.2021Meteli70-lehti 3/2021 ilmestynyt 8.10.Lue lisää »8.10.2021Ammattiosastojen 5, 41 ja 70 nuorten biljardi TikkurilassaLue lisää »14.9.2021AO:n 90-vuotisjuhlat Paasitornissa 30.10.!!Lue lisää »13.8.2021Ao:n nuorten saunailta 4.9. klo 17-22Lue lisää »

Kävijälaskuri

Käyntejä kotisivuilla:424673 kpl

ABB Oy Moottorit ja generaattorit Helsinki, työntekijöiden luottamusmiehet 2021-22

Pääluottamusmies Harri Rusanen - harri.rusanen(ät)fi.abb.com
Varapääluottamusmies Marko Murros - marko.murros(ät)fi.abb.com

Alueluottamusmiehet:

Induktiokoneet (kustannuspaikat PIT 460, 490, 590, 680, 700)

Luottamusmies Mika Koskinen - mika.koskinen(ät)fi.abb.com
Varaluottamusmies Jani-Petteri Vuorio - jani.vuorio(ät)fi.abb.com

Tahtipuoli(alakerta) ja Koestamot(kustannuspaikat PTT 350, PXT 100, 200, PXO000)

Luottamusmies Minna Kaski - minna.kaski(ät)fi.abb.com
Varaluottamusmies Jani Vepsäläinen - jani.vepsalainen(ät)fi.abb.com

Komponentitehdas + Logistiikka (kustannuspaikat PKV 100, 400, 500 ja PST100)

Luottamusmies

Santeri Ruotsalainen - santeri.ruotsalainen(ät)outlook.com

Varaluottamusmies

Sami Vilen - email?

PKV200, PKV300

Luottamusmies

Eppu Harju - email?

Varaluottamusmies

Marja Sundman - email?

PTT210, PTT310, PIT610

Luottamusmies

Niko Parkkari - email?

Varaluottamusmies

Jouni Mitra - email?

ABB Oy Drives Helsinki, luottamusmiehet

Pääluottamusmies 

Timo Hokkanen - timo.hokkanen(ät)fi.abb.com

Varapääluottamusmies

Esa Nevala - esa.nevala(ät)fi.abb.com

Alueluottamusmiehet:

MultiDrive ja CD (kustannuspaikat EIP000, EIP300, EIP400, EIP600, EIP900, EIP935, EIP980, EIP990)

Luottamusmies  Reijo Malassu reijo.malassu(ät)fi.abb.com
Varaluottamusmies Jari-Pekka Korhonen jari-pekka.korhonen(ät)fi.abb.com

Drives Products, large (kustannuspaikat EPA200)

Luottamusmies Esa Nevala

esa.nevala(ät)fi.abb.com

Varaluottamusmies Markus Kuula email?

System Modules ja Drives Service Vintage(kustannuspaikat EIP200, EIP275, EIP211, ESS700)

Luottamusmies Ville Virta ville.virtaÄTfi.abb.com
Varaluottamusmies Heikki Punnonen heikki.punnonenÄTfi.abb.com

Drives Products: CPL, CCC (Kustannuspaikat EPC300, EPC200..)

Luottamusmies Markku Männistö markku.mannistoÄTfi.abb.com
Varaluottamusmies Matti Juutilainen email?

ABB Oy Marine Helsinki, luottamusmiehet

Pääluottamusmies Petri Vasu petri.vasu(ÄT)fi.abb.com
Varapääluottamusmies Jarmo Mäkinen (ÄT)fi.abb.com

Takaisin